علی صابرماهانی در مراسم تجلیل از مقام شهید محمدحسین فهمیده که ظهر امروز در دبستان شهید فهمیده قزوین برگزار شد، اظهار داشت: مشارکت دانش‌آموزان در برنامه‌های سیاسی همچون روز ۱۳ آبان به معنی گرامیداشت ارزش‌های جمهوری اسلامی ایران است.

وی روز ۱۳ آبان را روز ملی مبارزه با استکبار و یادآور تسخیر لانه جاسوسی به دست فرزندان ایران اسلامی دانست و افزود: دانش‌آموزان کشور با حضور در تظاهرات روز ۱۳ آبان سال جاری راه شهید فهمیده‌ و خشم انقلابی خود را در برابر استکبار به جهانیان نشان می‌دهند.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی ادامه داد: ترویج فرهنگ دینی و ارزش‌های انقلابی از مهم‌ترین وظایفی است که باید در جامعه امروز دنبال شود، زیرا ۳۶ هزار دانش‌آموز برای رسیدن به ارزش‌های انقلاب اسلامی ایران شهید شده‌اند.

صابرماهانی فعالیت بسیج دانش‌آموزی در تمام مقاطع را پررنگ عنوان کرد و افزود: ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار محصل در سازمان بسیج دانش‌آموزی کشور عضو هستند.

وی مهم‌ترین برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی در محرومیت‌زدایی را برگزاری اردوهای جهادی تصریح کرد و گفت: مشارکت در عمران و آبادانی از مهم‌ترین رویکردهای این اردوها بوده که در این زمینه موفقیت‌های مطلوبی حاصل شده است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی گفت: سیاست‌های مختلفی را در این سازمان در نظر گرفته‌ایم که از نمونه آن می‌توان به تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان اشاره کرد.

صابرماهانی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۵۰۰ هزار نفر از دانش‌آموزان مقاطع مختلف به مناطق جنوب و غرب کشور اعزام می‌شوند، خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین فعالیت‌های فرهنگی در سازمان بسیج دانش‌آموزی، برگزاری کاروان راهیان نور است.

وی گفت: اردوهای راهیان نور با نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس توانسته استقبال مناسبی را از سوی دانش‌آموزان و خانواده‌ها به خود اختصاص دهد.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی روز ۱۳ آبان را ارزشمند تلقی کرد و ادامه داد: از دانش‌آموزان درخواست و انتظار داریم حضور پررنگی در این روز داشته باشند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :