حجت الاسلام والمسلمین یوسف پورآرین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار صالحین گفت سال ۹۶ در معاونت تعلیم و تربیت مصادف با چند موضوع و رویکرد مهم می باشد. مسئول معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه صاحب الامر (عج) سه برنامه مهم و اساسی سال ۹۶ را اینگونه بیان نمود:

اولین رویکردهای سال ۹۶ تمام حلقات صالحین موجود در کل استان که به شاکله اصلی و هویت حلقات صالحین رسیده و آن را حفظ و در پی پیشبرد آن حرکت کنند و توانسته اند به اهداف اصلی صالحین دست یابند را کیفی سازی کنیم و این حلقات به سمت الگو سازی پیش بروند تا بتوانیم آنان را نمونه و الگوی سایر حلقات نماییم.

وی افزود : هدف صالحین ایجاد مطلوب است؛ حال بعداز ایجاد سازی باید مطلوب سازی کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین پورآرین دومین رویکرد مهم را افزایش و عمق بخشی و تداوم حضور بسیجیان مشتاق به تربیت شدن براساس تربیت صالحین می باشد. وی اشاره کرد باید زمینه را برای حضور هر چه بیشتر بسیجیانی که به صورت خودجوش وارد حلقات می شوند و احساس نیاز در زمینه تربیتی اعتقادی ، بصیرتی براساس رهنمودهای سرگوه صالحین را باید افزایش دهیم.

سومین رویکرد مهم از نگاه حجت الاسلام و المسلمین یوسف پورآرین و محوری ترین برنامه آنها الگوسازی چه در سطح حلقه ، پایگاه و حوزه ها می باشد. که این الگو سازی پس از شناسایی از سوی مراکز تحت تعلیم و بررسی آنها از سوی معاونت تعلیم و تربیت که شرایط حداکثری را داشته باشند ایجاد می شود.

وی ادامه داد: آنچه از تمام این موضوعات مهم تر است ؛ ایجاد و راه اندازی حلقات صالحین در مساجد و اماکن متبرکه می باشد؛ و سعی ما بر این است تا تمامی این حلقات به سوی مساجد محوری حرکت کنند و بتوانند در کنار امام جماعت هر مسجد به رشد و توسعه برنامه های بصیرتی ، معرفتی و تربیتی کمک نمایند.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :