حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی در اولین نشست ائمه جمعه در سال ۱۳۹۶ که در دفتر امام جمعه خرمدشت برگزار شد، به اهمیت انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تأکید کرد: ائمه جمعه وظیفه دارند که مردم را با ملاک‌ها و معیارهای انتخاب اصلح از نگاه دین آشنا کنند تا رییس جمهوری بر سر کار بیاید که مؤمن، صادق و کارآمد باشد.

وی با تأکید بر این‌که رییس جمهور باید به فکر دین و دنیای مردم باشد، تصریح کرد: عدالت، اقامه دین و رسیدگی به اشتغال و رونق کسب و کار باید دغدغه رییس جمهور آینده کشور باشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خطاب به ائمه جمعه خاطرنشان کرد: رسالت و وظیفه همه ما این است که کاری را انجام دهیم که مورد تأیید و پسند خداوند است و اگر با این هدف کار کنیم یقیناً موفق خواهیم بود و اثر کار خود را در جامعه مشاهده خواهیم کرد.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری بسیار خوب و پرشور مراسم اعتکاف اشاره کرد و افزود: اعتکاف یکی از شاخصه‌های شناخت فضای دینی جامعه است و حضور پرشور مردم در این مراسم به خوبی علاقه آن‌ها را به مراسم مذهبی و دینی نشان می‌دهد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان یادآور شد: باید تلاش کنیم تا زمینه‌ای فراهم کنیم که مردم بتوانند بیشترین بهره را از ایام ماه مبارک رمضان ببرند و برای تحقق این هدف باید از امروز برنامه‌ریزی کنیم.

عابدینی فرهنگ‌سازی در راستای تحقق شعار سال را ضروری دانست و اذعان کرد: این‌که رهبر معظم انقلاب امسال را سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید-اشتغال نام نهاده‌اند نشان می‌دهد ایشان همچنان در این حوزه دغدغه دارند و مشکلات این حوزه برطرف نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: متأسفانه حوزه تولید و اشتغال آسیب‌های جدی دیده است چرا که مسئولان به جای حل مشکلات اقتصادی با استفاده از ظرفیت‌های داخلی نگاه به خارج دارند و این موضوع به حوزه تولید و اشتغال آسیب وارد کرده است.

وی اظهار کرد: ائمه جمعه باید جامعه را نسبت به دغدغه‌های رهبری و نظام در حل مشکلات اقتصادی و سایر حوزه‌ها آگاه کنند تا اشتباهات و کم کاری‌های مسئولان در حل مشکلات کشور به پای نظام گذاشته نشود و همه بدانند که کوتاهی‌های صورت گرفته از سوی برخی از مسئولان است.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: برخی از مسئولان تلاش می‌کنند تا دشمن را دوست معرفی کنند و برای تحقق اهدافشان آن‌ها را مؤدب و باهوش می‌نامند در حالی که آن‌ها مسلمانان را در کشورهای منطقه به خاک و خون می‌کشند.

عابدینی در ادامه در جمع مردم خرمدشت در مسجد امام حسین (ع) این شهر بیان کرد: باید در انتخابات مراقب باشیم به چه کسانی رأی می‌دهیم زیرا این‌ها در کارنامه اعمال ما نوشته می‌شود و اگر در جهت رضای خدا عمل نکنیم ضرر خواهیم کرد.

وی اذعان کرد: اگر رضای خداوند را در کارها در نظر بگیریم، فعالیت‌هایمان عبادت محسوب می‌شود و یکی از زمینه‌های این معنا انتخابات است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: باید رییس جمهوری را بر سر کار بیاوریم که دوست را از دشمن تشخیص دهد و مسئولانی که او در کارها می‌گمارد به جای لبخند به دوست، به دشمن لبخند نزند و به دوست به جای دشمن تشر نزند

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :