حجت‌الاسلام کاظم صدیقی در مراسم وفات حضرت زینب‌کبری(س) و یادبود شهدای مدافع حرم استان قزوین که امشب در مسجد امام خمینی(ره) غیاث آباد برگزار شد، ضمن دعا برای سلامتی امام زمان(عج)، رفع فتنه و بلا و شادی روح شهدا و امام که کلیددار شهادت بود، اظهار داشت: مردم شهیدپرور کشور باید در انتخابات پیش رو، یک انتخاب خوب و هماهنگ با مردم و رهبری داشته باشند.

وی با بیا اینکه در قرآن کریم آیات متعددی برای بیداری، هوشیاری و دستیابی به سعادت مردم آمده است، ادامه داد: یکی از این آیات در سوره بقره به ادب گفتاری اشاره دارد و یکی از مسائلی است که باید در انتخابات پیش رو مدنظر داشت اما برخی مسؤولان وقتی به مقام می رسند، قدر خود را نمی‌دانند و مواظب گفتار خود نبوده و گاها به مخالفان و منتقدان توهین می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: مردم باید در انتخابات ریاست جمهوری کسی را در نظر داشته باشند که متین، تربیت شده دینی و اهل تقوا، فقیرنواز، مردمی، شجاع، انقلابی و اهل ایثار بوده و اهل غوغاسالاری نباشد.

صدیقی با اشاره به اینکه به فرموده قرآن کریم گفتمان ما در خصوص شهدا باید با بقیه متفاوت باشد، اضافه کرد: کسی که قرآن و دین را قبول دارد، حق ندارد شهید را مرده خطاب کند چراکه مرده خطاب کردن شهید اهانت به اوست و در خصوص رهبری هم این چنین است و باید با احترام او را صدا زد که این تعارف نیست و اگر غیر از این شد، دروغ و تهمت است.

وی تصریح کرد : قرآن کریم در سوره آل‌عمران می‌فرماید انسان نباید حتی در درون خود در خصوص شهید فکر بد کند و نه زبان بلکه فکر و قلب را در خصوص شهید به تکریم، تحسین و واقع‌بینی واداشته است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آدرس شهید پیش خداست و آدرس خدا هم که بزرگ است و در آسمان‌ها و زمین نمی‌گنجد، مکه، مدینه و مسجد نیست بلکه در قلب مؤمن است، عنوان کرد: اگر شیاطین در دل کسی لانه نکرد، خدا را در قلب خود می‌یابد.

* حفظ ناموس و پیشرفت جمهوری اسلامی

صدیقی اضافه کرد: بین ما و خدا یک قدم فاصله است و اگر انسان یک پا روی بدی‌ها گذاشت، به خدا می‌رسد که خدا در دل ما برای خود خانه ساخته و اگر این خانه را با عقده، حرص، فتنه و تنگ‌نظری آلوده نکنیم، خدا را در دل خود می‌یابیم.

وی با بیان اینکه اولیاءالله در قزوین فراوان بوده‌اند، خاطرنشان کرد: در ادامه همین آیه از سوره آل‌عمران از علاقه و توجه شهید نسبت به ما سخن گفته که به دلیل ولایت، قرآن، حفظ ناموس و پیشرفت جمهوری اسلامی از خود گذشتند و استقلال، عزت و قدرت امروز که هفتمین قدرت نظامی دنیا هستیم، مرهون خون شهدا است چراکه ما قبل از انقلاب در ذلت بودیم.

امام جمعه موقت تهران اذعان کرد: امروز جمهوری اسلامی صاحب موشک‌ها و سلاح‌های بازدارنده است که هم مملکت خود را حفظ و هم به یمن و سوریه کمک می‌کند، ماهواره به فضا پرتاب می‌کند و از نظر پزشکی نیازی به بیرون از کشور ندارد که این همه عظمت و پیشرفت، به دلیل شهدایی است که از خود گذشتند تا ملت ایران را پیش ببرند.

صدیقی گفت: جامعه‌ای که سر سفره شهید است، نباید کفران نعمت کند چراکه شهدا شاهد همه وقایع مملکت هستند و باید حواسمان باشد.

وی یادآور شد: دغدغه انقلاب، اشتغال جوانان و غیره است که باید راه جدیدی پیش بگیریم؛ در راه و خط شهید است که به سعادت رسیده و در غیر اینصورت موفق نمی‌شویم.

* مقابله با تروریست‌ها

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: یکی از خواسته‌ها و دغدغه‌های مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی است که اگر اقدامات را بر اساس رهنمودهای ولی فقیه انجام دهیم، موفق شده و پیشرفت می‌کنیم.

صدیقی با بیان اینکه ملت ایران با دشمنان خدا و تروریست‌ها مقابله می‌کنند، مطرح کرد: امروز باید مرز اعتقاد را در سوریه نگهداشت چراکه رزمندگان در دوران دفاع مقدس، بعثی‌ها را از مسیر انقلاب برداشتند و شرق و غرب را به زانو در آوردند و در این زمینه ثواب کسانی که سالم برگشتند کمتر از شهدا نیست.

وی عنوان کرد: افرادی که در روابط بین‌الملل کوتاه آمدند، اجری ندارند، اما کسانی که همچون امام خمینی(ره)، تهاجمی رفتار کردند، رفتارشان رفتار قرآن است و باید به این نکته توجه داشت که هدف آمریکا در همه توافق‌ها و مذاکرات، فریب است چراکه اگر قانون داشت، به سوریه و عراق حمله نمی‌کرد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دنیا روی نیروگاه‌های هسته‌ای کشور حساب می‌کرد و نباید متوقف می‌شد، گفت: مردم باید شجاع باشند، خود را برای انتخابات آماده کنند و به فردی رأی دهند که مدیریت جهادی داشته و از خواب و عیش و نوش بگذرد و اقتصاد مقاومتی و برنامه‌های نایب امام زمان(عج) را به اجرا بگذارد.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :